BLOG

29 March 2019

Soft POS ile POS Cihazları Cebe Giriyor
PayCore tarafından geliştirilen Soft POS yazılımı da dikkat çeken yeni ödeme çözümlerinden biri. Soft POS yazılımı sayesinde Android işletim sistemli cep telefonu ve tabletler, temassız ödeme alabilen POS cihazlarına dönüşüyor. Soft POS, ödeme sürecini yaygın kullanıma sahip olan telefon, tablet gibi cihazlara taşıyarak ödeme süreçlerini kolaylaştırıyor. POS cihazları ile aynı kullanım özelliklerini akıllı telefonlara ve tabletlere taşıyan yazılım ile POS cihazı gibi hantal makinelere ihtiyaç kalmıyor. Soft POS, kolay ve hızlı müşteri deneyimi ile işyerlerine, kullanıcılara ve bankalara avantajlar sağlıyor.

 

Soft POS nedir?

Soft POS, NFC özellikli Android işletim sistemine sahip tüm cihazları temassız EMV kart kabul eden cihazlar haline getiren bir uygulamadır. Visa, Mastercard, Discover, Rupay gibi birçok uluslararası şemayı destekleyen ve EMV’li kart kabulü sağlayan ilk uygulamayı hayata geçiren PayCore, bu teknolojiyi dünyaya ihraç ediyor.

 

İşletmeler İçin Hangi Avantajları Sağlıyor?
 

Marka ve modelden bağımsız olarak tüm Android işletim sistemine sahip telefon, tablet vs. gibi cihazları POS cihazına dönüştüren bu uygulama sayesinde, üye işyerleri açısından POS cihazlarını ceplerinde taşıyabildikleri yepyeni bir süreç başlıyor. Soft POS sayesinde büyük mağazalardan küçük işletmelere kadar her yerde POS cihazına yerine cep telefonları kullanılabiliyor. Tek bir uygulama ile mobil cihazlar, EMV uyumlu POS terminaline dönüşüyor. İşletme sahipleri veya çalışanları POS cihazlarını cebinde taşıyabiliyor.

Çalışanları yetkilendirme imkanı ile işlem yoğunluğu olan dönemlerde tüm satış elemanları kasa görevlisi gibi ödeme alabiliyor. Mikro ödemelerde POS cihazı sayısını önemsiz kılarak işlemleri hızlandırıyor. Çevre dostudur. Kağıt slip yerine ödeme bilgileri e-mail ile gönderilir. İstenirse harici taşınabilir yazıcı ile slip basılması da mümkündür. Uygulama, mobil operatör fark etmeksizin 3G ve üzeri tüm Android tabanlı cihazlarda veya Wi-Fi aracılığıyla kullanılabiliyor. Üstelik Bluetooth ve Wi-Fi ile yazarkasa entegrasyonu da mümkün.

 

Bankalar İçin Hangi Avantajları Sağlıyor?
 

Soft POS yazılımı ile bankalar, POS cihazı yatırımlarını, bakım, saha ekipleri, güncelleme vb. gibi maliyetleri azaltırken “yenilikçi” algısını yükseltiyor. Soft POS, Küçük tutarlı mikro ödemelerin olduğu alanlarda hızlı ve temassız ödemeleri yaygınlaştırıyor. Soft POS, En yüksek güvenlik standartları ile geliştirilmiştir. EMV teknolojisi ve standartlarını kullanır ve sadece EMV’li kartlarla çalışır. Hassas veriler mobil cihazlar üzerinde tutulmaz. PCI DSS vb. güvenlik standartları ile uyumludur. İşlem akışları sırasında açık data depolanmaz ve transfer edilmez.

Soft POS sayesinde cihaz, mobil operatör veya ödeme şemasından bağımsız tüm EMV temassız kartlardan (Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar) ve dijital cüzdanlardan ödeme alınabiliyor. Temassız ödemelerin yaygınlaşması yoluyla kart kullanımının artmasını sağlıyor. Düşük tutarlı ödemelerin kayıt altına alınmasını kolaylaştırıyor. Tüm bu avantajlar için Google Play’den Soft POS App’ini yüklemek yeterli oluyor.

Daha fazla bilgi için; PayCoreDigital.com

 

 

PREVIOUS NEXT

Social

Newsletter

Please subscribe to our newsletter to stay up-to-date on latest industry news and learn more about PayCore solutions.


Join our Newsletter