ÇÖZÜMLER > Digital Ödeme Çözümleri > 3-D Secure Issuing (ACS)

 

 

 

 

3-D Secure Issuing (ACS)

3-D Secure, çevrimiçi kredi kartı ödemelerine ek bir güvenlik katmanı ekleyen XML tabanlı bir protokoldür. Aralık 2001'de “Verified by Visa” uygulaması ile Visa tarafından geliştirilmiş olan bu protokol “SecureCode” uygulamasıyla Mastercard tarafından da desteklenmektedir.

3-D Secure protokolüne göre, kart veren her bankanın kart sahibinin kimlik doğrulamasını desteklemek üzere bir Erişim Kontrol Sunucusu (ACS) bulundurması gerekir. Müşteriler, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek kendilerini bu ACS'ye doğrularlar. ACS, girişin başarılı veya başarısız olduğu bilgisini verir. Bu imza daha sonra müşterinin tarayıcısından ACS imzasını doğrulayan “Üye İşyeri Plug-In”e (MPI) aktarılır. MPI, kimlik doğrulama işlemi sırasında kart sahibi arayüzünü etkinleştirmek için acquiring bankalar, üçüncü taraf ödeme işlemcileri ve üye işyerleri tarafından birlikte kurulur. 
MPI, hesap numarasını tanımlar ve 3-D Secure bir programa kayıtlı olup olmadığını belirlemek için kart veren sunucularını sorgular; daha sonra, bulunursa, ACS'nin web sitesi adresine dönüş yapar.

Kilit Kazanımlar

1
3-D Secure'a katılım, çevrimiçi kredi kartı işlemlerine bir güvenlik katmanı ekler ve acquiring banka, üye işyeri ve kart sahiplerinin, izinsiz kredi kartı kullanımından doğacak finansal maliyetlerden korunmasına yardımcı olur.
 

Social

Newsletter

Please subscribe to our newsletter to stay up-to-date on latest industry news and learn more about PayCore solutions.


Join our Newsletter