ÇÖZÜMLER > Dijital Kartlı Ödeme Çözümleri > Dolandırıcılık Tespiti ve Önlenmesi

 

 

 

 

Dolandırıcılık Tespiti ve Önlenmesi

Kural tabanlı bir sahtekarlık tespit ürünü olan dolandırıcılık yönetim sistemi; dolandırıcılık eylemlerinden doğacak kayıpları engellemek üzere müşteriler, e-ticaret ve B2B için geliştirilmiştir. PayCore; Kredi Kartı, ATM/Debit Kart, Üye İşyeri ve Takas Yönetim Sistemleri için tam kapsamlı bir sahtekarlık tespiti ve önleme çözümü sunmaktadır.

Dolandırıcılık Yönetim Sistemi, müşterinin kendi kriterlerini kolayca ve hızlıca tanımlamasına olanak veren bir senaryo tanımlama sistemine sahiptir. Senaryo tanımlama sistemi bir programlama dili ya da komut dizisi kullanmadan kolayca kullanılabilmektedir. Müşteriler sürükle-bırak kutucuklarını kullanarak karmaşık senaryolarını tanımlayabilirler.

Esnek kural tanımlama ve yönetim özelliği sayesinde, müşterilerin en karmaşık kuralları oluşturup sahtekarlık işlemlerini tespiti ve daha fazla aksaklıktan kaçınmak için SMS ya da e-mail yoluyla kart sahibi ya da Üye İşyeri ile iletişime geçerek ödeme kartını bloke etmesi gibi tam zamanında önlemler alınması kolaylaşmaktadır. Bununla beraber, puantaj kabiliyetine dayalı müşteri davranış analizinin yardımıyla operatörlerin daha iyi kararlar verebilmelerine yardımcı olabilecek kurallar oluşturulması için data passing işlemleri kullanılabilir.

Kilit Kazanımlar

1
Hileli aktivitelerin daha hızlı belirlenmesine yardım eder
2
Kullanıcıları yapılan işlemleri analiz etme ve inceleme yönünde teşvik eder
3
Herhangi bir uygulamanın bir PCI DSS ortamında çalışabilmesi için iyi bir başvuru kılavuzu sunar.
4
Senaryoya dayalı simülasyonlar oluşturarak test etme prosedürleri sırasında yardımcı olur.
 

Kilit Özellikler

• Dolandırıcılık Yönetimi Kural Motoru size özel veri oluşturma taleplerinize hizmet vermek üzere büyük ölçüde kişiselleştirilebilir.
• Dolandırıcılık Yönetimi bankaların, e-ticaret üye işyerlerinin ve ödeme servis sağlayıcılarının (PSPs) ihtiyaçlarına uygun hale getirilmiş gerçek zamanlı bir dolandırıcılık önleme ve tespit etme çözümüdür.
• Ölçeklenebilirliği ve üstün işleyiş sistemi ile Dolandırıcılık Yönetimi’nin yüksek performans çözümü olduğu kanıtlanmıştır.
• Dolandırıcılık Yönetimi Simulasyon Modülü, dolandırıcılığı ve yanlış pozitif vakaları azaltmak için dolandırıcılık izleme ekibinize hızlı ve kullanımı kolay araçlar sağlar.
• Dolandırıcılık Yönetimi, geniş ölçüde yapılandırılabilinen ‘Operatör Puanlaması ve Yönetim’ raporları sağlar.
• Dolandırıcılık Yönetimi, risk düzeyini belirlemek ve operasyon ekibine Dashboard ve Gadgets’larla anlaşılır veriler sağlamak için her işlemi otomatik olarak analiz eder.
• EMV ödeme, sadakat, kupon, ulaşım, biletleme, erişim kontrolü.
 

Social

Newsletter

Please subscribe to our newsletter to stay up-to-date on latest industry news and learn more about PayCore solutions.


Join our Newsletter